10AX048E1F29E1SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX048E1F29E1SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 360 I/O 780FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Supply Voltage :
0.9V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Outputs :
360
Number of I/O :
360
Power Supplies :
0.9V
HTS Code :
Number of Terminations :
780
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Form :
Ball
Series :
Arria 10 GX
Qualification Status :
Not Qualified
Width :
29mm
Number of LABs/CLBs :
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.35mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Inputs :
Surface Mount :
yes
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Total RAM Bits :
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
29mm
Number of Logic Elements/Cells :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Pitch :
1mm