10AX032H2F35I1SG
Mfr.Part #
10AX032H2F35I1SG
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Terminal Position :
BOTTOM
Width :
35mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Total RAM Bits :
Length :
35mm
HTS Code :
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Packaging :
Tray
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Number of LABs/CLBs :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supply Voltage :
0.9V
yes
Datasheets
10AX032H2F35I1SG
3.5mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
10AX032H2F35I1SG Overview
Fpga chips is supplied in the 1152-BBGA, FCBGA package. This kind of FPGA is composed of FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY. Fpga chips is programmed wFpga chipsh 384 I/Os for transferring data in a more coherent manner. There are 320000 logic elements/cells to form a fundamental building block. Fpga chips is powered from a supply voltage of 0.9V. This FPGA module can be attached to the development board with a Surface Mount. Fpga chips operates wFpga chipsh a supply voltage of 0.87V~0.98V. It is a type of FPGA belonging to the Arria 10 GX seies. The operating temperature should be kept at -40°C~100°C TJ when operating. This FPGA model is contained in Tray for space saving. The RAM bits that this device offer is 21040128. This FPGA is built as an array of 119900 LABs/CLBs.