10AX032H2F35E2LG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX032H2F35E2LG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 384 I/O 1152FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Inputs :
384
Terminal Position :
BOTTOM
Power Supplies :
0.9V
Series :
Arria 10 GX
Total RAM Bits :
Packaging :
Tray
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Form :
Ball
Height Seated (Max) :
3.5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
0.9V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
HTS Code :
Number of Logic Elements/Cells :
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Outputs :
384
Length :
35mm
Surface Mount :
yes
Number of I/O :
Width :
35mm
Terminal Pitch :
1mm
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Number of LABs/CLBs :
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V