10AX032E4F27E3LG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX032E4F27E3LG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 240 I/O 672FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Inputs :
240
HTS Code :
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Width :
27mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Pitch :
1mm
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Position :
BOTTOM
Number of Outputs :
240
Packaging :
Tray
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Total RAM Bits :
Terminal Form :
Ball
Number of I/O :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Length :
27mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Arria 10 GX
Power Supplies :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Logic Elements/Cells :
Number of LABs/CLBs :
Height Seated (Max) :
3.25mm