10AX032E3F29I2SG
Mfr.Part #
10AX032E3F29I2SG
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 360 I/O 780FBGA
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Number of Inputs :
360
Number of LABs/CLBs :
Number of Outputs :
360
Number of Logic Elements/Cells :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Surface Mount :
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B780
Width :
29mm
Qualification Status :
Not Qualified
Power Supplies :
0.9V
Length :
29mm
Number of I/O :
Height Seated (Max) :
3.35mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Terminations :
780
Supply Voltage :
0.9V