10AX032E3F29I2LG
Mfr.Part #
10AX032E3F29I2LG
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 360 I/O 780FBGA
Tray
Qualification Status :
Not Qualified
Number of I/O :
360
Height Seated (Max) :
3.35mm
Series :
Arria 10 GX
HTS Code :
Supply Voltage :
0.9V
Power Supplies :
0.9V
Total RAM Bits :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
yes
Number of Inputs :
360
JESD-30 Code :
S-PBGA-B780
Width :
29mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Terminal Pitch :
1mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Outputs :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
780
Number of Logic Elements/Cells :
Length :
29mm