10AX032E3F29E2SG
Mfr.Part #
10AX032E3F29E2SG
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 360 I/O 780FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
3.35mm
Terminal Pitch :
1mm
Power Supplies :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Width :
29mm
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Mounting Type :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Supply Voltage :
0.9V
Series :
Arria 10 GX
Number of Logic Elements/Cells :
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of Outputs :
360
Factory Lead Time :
8 Weeks
Total RAM Bits :
Number of Terminations :
780
Surface Mount :
yes
JESD-30 Code :
S-PBGA-B780
Terminal Form :
Ball
Number of Inputs :
360
HTS Code :
Length :
29mm