10AX032E2F27I2LG
Mfr.Part #
10AX032E2F27I2LG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 240 I/O 672FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of I/O :
240
Number of Terminations :
672
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Packaging :
Tray
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Length :
27mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
Power Supplies :
0.9V
Arria 10 GX
Number of Outputs :
240
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Inputs :
Supply Voltage :
0.9V
Number of LABs/CLBs :
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Width :
27mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
HTS Code :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
3.25mm
Mounting Type :
Terminal Pitch :
1mm