10AX032E2F27E2LG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX032E2F27E2LG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 240 I/O 672FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of I/O :
240
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Terminal Form :
Ball
Number of LABs/CLBs :
Surface Mount :
yes
Number of Logic Elements/Cells :
Width :
27mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Series :
Arria 10 GX
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
0.9V
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
BOTTOM
HTS Code :
Number of Inputs :
240
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Total RAM Bits :
Number of Outputs :
Power Supplies :
0.9V
Number of Terminations :
672
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
3.25mm
Length :
27mm