10AS048K1F35I1SG
Mfr.Part #
10AS048K1F35I1SG
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 1152FBGA
Length :
35mm
Supply Voltage :
0.9V
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.5mm
Speed :
1.5GHz
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Width :
35mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Terminal Pitch :
1mm
DMA, POR, WDT
Datasheets
10AS048K1F35I1SG
Altera (Intel) 10AS048K1F35I1SG
-40°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 396 I/O 0.9V