10AS048E4F29E3SG
Mfr.Part #
10AS048E4F29E3SG
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 780FBGA
Stock
1
In Stock :
1
Number of Logic Cells :
480000
Width :
29mm
Supply Voltage :
0.9V
HTS Code :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B780
Power Supplies :
0.9V
Length :
29mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Height Seated (Max) :
3.35mm
Terminal Pitch :
1mm
Speed :
1.5GHz
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Series :
Arria 10 SX
Datasheets
10AS048E4F29E3SG
Altera (Intel) 10AS048E4F29E3SG
780 Terminations 0°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 360 I/O 0.9V