10AS048E1F29E1SG
Mfr.Part #
10AS048E1F29E1SG
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 780FBGA
Speed :
1.5GHz
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
0.9V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Number of Outputs :
360
Number of I/O :
360
Power Supplies :
0.9V
Length :
29mm
Height Seated (Max) :
3.35mm
Width :
29mm
Number of Inputs :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V