10AS032H3F35I2LG
Mfr.Part #
10AS032H3F35I2LG
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 1152FBGA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Width :
35mm
Speed :
1.5GHz
Power Supplies :
0.9V
Terminal Position :
BOTTOM
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Supply Voltage :
0.9V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
Height Seated (Max) :
3.5mm
DMA, POR, WDT
Number of Outputs :
384
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Length :
35mm
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
Datasheets
10AS032H3F35I2LG
Altera (Intel) 10AS032H3F35I2LG
-40°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 384 I/O 0.9V