10AS032H2F35I1SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AS032H2F35I1SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 1152FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
System On Chip (SoC)
Width :
35mm
Surface Mount :
yes
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height Seated (Max) :
3.5mm
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Form :
Ball
Length :
35mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
RAM Size :
256KB
Connectivity :
EBI/EMI, Ethernet, I2C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG
Series :
Arria 10 SX
Number of I/O :
384
Primary Attributes :
FPGA - 320K Logic Elements
Architecture :
MCU, FPGA
Peripherals :
DMA, POR, WDT
HTS Code :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Packaging :
Tray
Speed :
1.5GHz