10AS032E4F29E3LG
Mfr.Part #
10AS032E4F29E3LG
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 780FBGA
System On Chip (SoC)
JESD-30 Code :
S-PBGA-B780
Number of Terminations :
780
Width :
29mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Terminal Pitch :
1mm
Speed :
1.5GHz
Power Supplies :
0.9V
Length :
29mm
Supply Voltage :
0.9V
Number of Outputs :
360
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Number of Inputs :
360
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
Height Seated (Max) :
3.35mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Form :
Ball
Number of I/O :
Datasheets
10AS032E4F29E3LG
Altera (Intel) 10AS032E4F29E3LG
780 Terminations 0°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 360 I/O 0.9V