10AS032E3F27E2LG
Mfr.Part #
10AS032E3F27E2LG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
Speed :
1.5GHz
Number of Inputs :
240
Number of I/O :
240
Length :
27mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Power Supplies :
0.9V
Number of Terminations :
672
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.25mm
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Width :
27mm
Number of Logic Cells :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Supply Voltage :
0.9V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Datasheets
10AS032E3F27E2LG
Altera (Intel) 10AS032E3F27E2LG
672 Terminations 0°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 240 I/O 0.9V