10AS032E2F27E2LG
Mfr.Part #
10AS032E2F27E2LG
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
System On Chip (SoC)
Qualification Status :
Not Qualified
Width :
27mm
Speed :
1.5GHz
Number of Outputs :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Length :
27mm
Ball
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
240
Power Supplies :
0.9V
Supply Voltage :
0.9V
HTS Code :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Inputs :
Number of Logic Cells :
Height Seated (Max) :
3.25mm
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Datasheets
10AS032E2F27E2LG
Altera (Intel) 10AS032E2F27E2LG
672 Terminations 0°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 240 I/O 0.9V