10AS027H4F35I3SG
Mfr.Part #
10AS027H4F35I3SG
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 1152FBGA
System On Chip (SoC)
Number of Outputs :
384
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
3.5mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Primary Attributes :
FPGA - 270K Logic Elements
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Connectivity :
EBI/EMI, Ethernet, I2C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG
Power Supplies :
0.9V
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Length :
35mm
Arria 10 SX
Qualification Status :
Not Qualified
Width :
35mm
Speed :
1.5GHz
Supply Voltage :
0.9V
Tray
Number of Logic Cells :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of I/O :
384
Number of Inputs :
Terminal Pitch :
1mm
Datasheets
10AS027H4F35I3SG
Altera (Intel) 10AS027H4F35I3SG
-40°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 384 I/O 0.9V