10AS027H2F35I1SG
Mfr.Part #
10AS027H2F35I1SG
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 1152FBGA
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Length :
35mm
Speed :
1.5GHz
Supply Voltage :
0.9V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Width :
35mm
Datasheets
10AS027H2F35I1SG
Altera (Intel) 10AS027H2F35I1SG
-40°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 384 I/O 0.9V