10AS027E4F27E3LG
Mfr.Part #
10AS027E4F27E3LG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
Supply Voltage :
0.9V
Number of Outputs :
240
Speed :
1.5GHz
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Power Supplies :
0.9V
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Number of Terminations :
672
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of I/O :
240
RAM Size :
256KB
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
27mm
Length :
27mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V