10AS027E2F27I2SG
Mfr.Part #
10AS027E2F27I2SG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Outputs :
240
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
240
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Number of Inputs :
Supply Voltage :
0.9V
Height Seated (Max) :
3.25mm
Terminal Pitch :
1mm
Power Supplies :
0.9V
Packaging :
Tray
Speed :
1.5GHz
Number of Terminations :
672
Primary Attributes :
FPGA - 270K Logic Elements
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Width :
27mm