10AS027E2F27I2LG
Mfr.Part #
10AS027E2F27I2LG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
System On Chip (SoC)
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Number of Terminations :
672
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Number of I/O :
240
Number of Outputs :
240
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Supply Voltage :
0.9V
Width :
27mm
Speed :
1.5GHz
Peripherals :
DMA, POR, WDT
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
3.25mm
Number of Logic Cells :
Length :
27mm
Series :
Arria 10 SX
Number of Inputs :
Terminal Pitch :
1mm