10AS027E2F27E2SG
Mfr.Part #
10AS027E2F27E2SG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
Number of Terminations :
672
Peripherals :
DMA, POR, WDT
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Core Processor :
Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™
Number of Logic Cells :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Qualification Status :
Not Qualified
HTS Code :
Width :
27mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Length :
27mm
Terminal Pitch :
1mm
Packaging :
Tray
Power Supplies :
0.9V
Number of Outputs :
240
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Architecture :
MCU, FPGA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
3.25mm
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Speed :
1.5GHz
Supply Voltage :
0.9V
Number of I/O :
240
Terminal Position :
BOTTOM
Number of Inputs :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Datasheets
10AS027E2F27E2SG
Altera (Intel) 10AS027E2F27E2SG
672 Terminations 0°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 240 I/O 0.9V