10AS027E2F27E1SG
Mfr.Part #
10AS027E2F27E1SG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
0.9V
Number of I/O :
240
Width :
27mm
Number of Inputs :
240
Power Supplies :
0.9V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Length :
27mm
Speed :
1.5GHz
Number of Outputs :
HTS Code :
Terminal Pitch :
1mm