10AS022E4F29E3LG
Mfr.Part #
10AS022E4F29E3LG
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 780FBGA
Terminal Pitch :
1mm
Speed :
1.5GHz
Height Seated (Max) :
3.35mm
Power Supplies :
0.9V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Supply Voltage :
0.9V
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Number of Outputs :
288
Number of I/O :
288
JESD-30 Code :
S-PBGA-B780
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Number of Terminations :
780
Length :
29mm
Width :
29mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Datasheets
10AS022E4F29E3LG
Altera (Intel) 10AS022E4F29E3LG
780 Terminations 0°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 288 I/O 0.9V