10AS022E4F27I3LG
Mfr.Part #
10AS022E4F27I3LG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
Number of Outputs :
240
Number of I/O :
240
Terminal Pitch :
1mm
Power Supplies :
0.9V
Speed :
1.5GHz
Length :
27mm
Width :
27mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Height Seated (Max) :
3.25mm
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Number of Terminations :
672
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Supply Voltage :
0.9V
Datasheets
10AS022E4F27I3LG
Altera (Intel) 10AS022E4F27I3LG
672 Terminations -40°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 240 I/O 0.9V