10AS022E3F27E1SG
Mfr.Part #
10AS022E3F27E1SG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
Speed :
1.5GHz
Length :
27mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Supply Voltage :
0.9V
Number of Terminations :
672
Width :
27mm
Number of Outputs :
240
Number of I/O :
240
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Height Seated (Max) :
3.25mm
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Power Supplies :
0.9V
Datasheets
10AS022E3F27E1SG
Altera (Intel) 10AS022E3F27E1SG
672 Terminations 0°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 240 I/O 0.9V