10AS016E3F29E2LG
Mfr.Part #
10AS016E3F29E2LG
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 780FBGA
Stock
168
In Stock :
168
Width :
29mm
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supply Voltage :
0.9V
Speed :
1.5GHz
Number of Inputs :
288
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Number of I/O :
288
Height Seated (Max) :
3.35mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of Terminations :
780
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Power Supplies :
0.9V
Number of Logic Cells :
160000
Length :
29mm