TH3D686M016E0600
Mfr.Part #
TH3D686M016E0600
Description
CAP TANT 68UF 20% 16V 2917
Automotive
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
4.3mm
Published :
Width :
4.2926mm
Max Operating Temperature :
150°C
Manufacturer Size Code :
D
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Type :
Molded
Height :
2.8mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
68µF
Ratings :
AEC-Q200
Length :
7.2898mm