TH3D106K035E0700
Mfr.Part #
TH3D106K035E0700
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Width :
4.2926mm
Length :
7.2898mm
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Surface Mount
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
35V