TH3D106K035F0300
Mfr.Part #
TH3D106K035F0300
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
35V
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e0
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.0035mA
Capacitance :
10μF
Ratings :
AEC-Q200
Manufacturer Size Code :
D
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Reach Compliance Code :
Unknown
HTS Code :
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ripple Current :
710mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tan Delta :
0.06
Width :
4.3mm