TH3D106K035E0300
Mfr.Part #
TH3D106K035E0300
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35V
Length :
7.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Type :
Molded
Width :
4.3mm
Leakage Current :
0.0035mA
Capacitance :
10μF
Packing Method :
TR, 7 INCH
14 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
JESD-609 Code :
e0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Ripple Current :
710mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm