TH3D106K025E0900
Mfr.Part #
TH3D106K025E0900
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2917
Stock
385
In Stock :
385
0.06
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Length :
7.3mm
2
Pbfree Code :
No
Capacitance :
10μF
Leakage Current :
0.0025mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
410mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Manufacturer Size Code :
D
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Published :
2015
Height :
2.8mm