TH3D106K025D0900
Mfr.Part #
TH3D106K025D0900
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2917
Length :
7.3mm
Ripple Current :
410mA
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0025mA
Height :
2.8mm
HTS Code :
Depth :
4.3mm
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, 13 INCH
Manufacturer Size Code :
D
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm