TH3D106K050A0800
Mfr.Part #
TH3D106K050A0800
Description
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
14 Weeks
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
4.3mm
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Polarity :
Polar
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Automotive
Dissipation Factor :
6 %
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.005mA
JESD-609 Code :
e4
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Ripple Current :
430mA