TH3D106K025A0900
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D106K025A0900
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Number of Terminations :
2
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±10%
Manufacturer Size Code :
D
Leakage Current :
0.0025mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Pbfree Code :
yes
Feature :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
25V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
ECCN Code :
EAR99
Width :
4.3mm
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tan Delta :
0.06
Factory Lead Time :
14 Weeks
Type :
Molded
Length :
7.3mm
JESD-609 Code :
e4
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ripple Current :
410mA
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
10μF