TH3D106K035C0300
Mfr.Part #
TH3D106K035C0300
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
EAR99
Width :
4.3mm
Ripple Current :
710mA
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
35V
Published :
Mount :
Surface Mount
Leakage Current :
0.0035mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±10%
Molded
Manufacturer Size Code :
D
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm