TH3D686M010F1000
Mfr.Part #
TH3D686M010F1000
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
Molded
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.2898mm
Published :
Tolerance :
±20%
Feature :
Automotive
Width :
4.2926mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
68µF
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm