TH3D686M010F0400
Mfr.Part #
TH3D686M010F0400
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
Tantalum Capacitors
JESD-609 Code :
e0
Mount :
Surface Mount
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tan Delta :
0.06
Feature :
Automotive
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
10V
Packing Method :
TR, 13 INCH
Leakage Current :
0.0068mA
HTS Code :
Ripple Current :
610mA
Capacitance :
68µF