TH3D686M010E1000
Mfr.Part #
TH3D686M010E1000
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
Leakage Current :
0.0068mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Ripple Current :
390mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Mount :
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Manufacturer Size Code :
D
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Rated :
10V
Width :
4.3mm
Published :
Length :
7.3mm
Capacitance :
68µF
HTS Code :
Tan Delta :
0.06
Tolerance :
±20%