TH3D686M010E0400
Mfr.Part #
TH3D686M010E0400
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
TANTAMOUNT®, TH3
Mount :
Surface Mount
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Tolerance :
±20%
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Rated :
10V
Leakage Current :
0.0068mA
Ripple Current :
610mA
Length :
7.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
HTS Code :
Published :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Pbfree Code :
No
Capacitance :
68µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tan Delta :
0.06
Height :
2.8mm