TH3D686M010D1000
Mfr.Part #
TH3D686M010D1000
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
Tantalum Capacitors
Tan Delta :
0.06
Capacitance :
68µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.0068mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
4.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Number of Terminations :
2
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
10V
Packing Method :
TR, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Ripple Current :
390mA