TH3D686M010D0400
Mfr.Part #
TH3D686M010D0400
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
Packing Method :
TR, 13 INCH
Ripple Current :
610mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0068mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tan Delta :
0.06
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
68µF
Type :
Molded
Height :
2.8mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
10V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Length :
7.3mm
Depth :
4.3mm