TH3D686M010C0400
Mfr.Part #
TH3D686M010C0400
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
Tantalum Capacitors
Height :
2.8mm
Number of Terminations :
2
Published :
Ripple Current :
610mA
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
68µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Mount :
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
AEC-Q200
Depth :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
D
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
0.0068mA
Tolerance :
±20%
Tan Delta :
0.06
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Type :
Molded
Length :
7.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
10V