TH3D686M010A1000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D686M010A1000
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Width :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
D
Length :
7.3mm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current :
390mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Feature :
Automotive
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Number of Terminations :
2
Capacitance :
68µF
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Leakage Current :
0.0068mA