TH3D686M010A0400
Mfr.Part #
TH3D686M010A0400
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
68µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Published :
Length :
7.2898mm
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
D
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Voltage - Rated :
10V
Width :
4.2926mm
Max Operating Temperature :
150°C