TH3D686K016E0600
Mfr.Part #
TH3D686K016E0600
Description
CAP TANT 68UF 10% 16V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Type :
Molded
Voltage - Rated :
16V
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%
Depth :
4.3mm
Leakage Current :
0.0109mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Ripple Current :
500mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
HTS Code :
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
68µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
2.8mm