TH3D686K010F1000
Mfr.Part #
TH3D686K010F1000
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Tantalum Capacitors
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
68µF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Width :
4.3mm
Length :
7.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Feature :
Automotive
JESD-609 Code :
e0
Published :
Type :
Molded
Leakage Current :
0.0068mA
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Manufacturer Size Code :
D
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
390mA
Voltage - Rated :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm