TH3D686K010F0400
Mfr.Part #
TH3D686K010F0400
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Surface Mount
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Height :
2.8mm
Capacitance :
68µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
D
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Voltage - Rated :
10V
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
4.2926mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.2898mm