TH3D686K010E1000
Mfr.Part #
TH3D686K010E1000
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Leakage Current :
0.0068mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Ripple Current :
390mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
7.3mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
TANTAMOUNT®, TH3
Width :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
D
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±10%
Capacitance :
68µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm